Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podlosť západných médii ?

02.11.2014 | Ratataplán

Analytici MIA Rusko zistili, médiá z ktorých krajín, boli najviac negatívne zamerané voči Rusku v auguste až októbri 2014.
Základom rebríčka je zoznam krajín, ktorý je vytvorení z pomeru negatívnych komentárov na adresu Ruska v porovnaní s neutrálne ladenými textami. Maximálny index na škále nepriazne dosahuje hodnotu 100%.
V auguste, podľa analytikov, bola najväčšia nepriazeň na strane nemeckých médii (nepriazeň na úrovni asi 30%), za nimi nasledovali americké denníky, potom japonské (takmer 20%). Médiá z Francúzska, Švajčiarska a Rakúska nazbierali v rebríčku nad 10%.
V septembri opäť v rebríčku negatívnych nálad voči Rusku viedli nemecké médiá: ich index predstavoval viac ako 65%. Na druhom mieste boli denníky zo Švajčiarska a Rakúska s asi 15%. Nasledovali periodiká z ČR a Francúzska.
V októbri sa do čela ratingu nepriazne voči Rusku dostala americká tlač so 40%. Nemecké médiá skončili druhé s 30% a tretie miesto pripadlo Poliakom a Čechom (asi 15%).
Celkovo od augusta do septembra v ratingu nepriazne voči Rusku najvyššie ukazovatele dosiahli nemecké médiá s viac ako 65% a americké s maximom 40%.

 Pravidlá diskusie

03.11.2014 | black1313

To snad nie, niekto tu ublizuje najvacsej demokracii na svete, Putinovmu Rusku? Ts, ts, to su ale pomery? To by sa u ruskych medii nestalo ani nahodou.