Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dolná a Horná, nádor hereckého iluzionizmu a krivenie skutočnosti.

07.01.2015 | Ratataplán

Po zhliadnutí Horného a Dolného som nevychádzal z údivu nad primitívnosťou a prízemnosťou hereckého prejavu účinkujúcich. Je evidentné, že autor nemal jasnú koncepciu, ale iba snáď dobrý zámer, ukázať život bežného človeka na dedine a jeho existenciu v nej. Podarila sa mu však len poriadne zmätená fantasmagória, miestami až silná magorina, ktorej chýbala ozajstný dedinský príbeh a postavy, čo by ho niesli. Nositelia postáv sa stali v okamihu iba slabučkými „primitívmi.“ Pri sledovaní tohto nevydareného diela, je potrebné sa obrniť oceľovou trpezlivosťou, lebo ak sa chcete spýtať o čo tu vlastne ide, nedočkáte sa odpovede.
Primitívnosť a chaos je pre toto „filmové dielo“ symptomatické. Po filme si kladiem veľký otáznik. Aj režisér dobre vie , že nad týmto dielkom visí prekliatie zabudnutia.

 Pravidlá diskusie

08.01.2015 | ronn

Zdravím, Ratata.
Na začiatok sa chcem spýtať, či ty sám rozumieš - neviem, ako to mám nazvať - pojmu, alebo je to iba náhodný zhluk slov - " nádor hereckého iluzionizmu ".
Človek je už na tomto fóre zvyknutý, že tvoje príspevky sa, jemne povedané, vymykajú štandardu. No neviem, čo si očakával od tejto produkcie - filozofické analýzy alebo neviem.
No určite to nebol film - aspoň nie v pravom slova zmysle . Divák podľa sledovanosti dostal asi to, čo čakal.

08.01.2015 | tom552

Napr na csfd to má na slovenske serialove pomery neuveritelnych 47 %,čo je po ani neviem akej dobe báš serial ktory hned po prvej časti neskončil v čiernom hodnotení.
A ku kvalite samotnej prvej časti- herci ma nesklamali ( Sklár,Kubovčík) a ani prostredie.Len škoda tej prepálenej dĺžky- min 20 min by som dal preč. Prvú časť hodnotimna takych 6/10.
PS - chcel by som vidiet,akú inteligentnú zábavu si vyberá ten čo založil toto fórum.Lebo niekto radšej hodnotí skôr stanicu,na ktorej je seriál vysielaný,ako seriál samotný.

09.01.2015 | krasavecSK

No ja neviem, ci prave Horna Dolna ma byt inteligetny humor. Ani susedia neboli prave inteligentni, ale pobavili a pobavit vedia stale. V svojom najsilnejsom obdobi dokonca ludia serial stahovali a poziciavali ponapalovany na DVD. Horna Dolna ma podla mna rovnaku buducnost. Drzim palce!

14.01.2015 | jakoncesionar

Pre mňa je Horná Dolná hlúposť, a ešte mi pripadá ako odkukaný námet a situácie z trilógie Slunce, seno....

16.01.2015 | Moral Revival

V Hornej Dolnej vôbec nejde o inteligentný humor. Ide o to, aby sa tam našli aj tí menej talentovaní jedinci a trochu sa možno aj zahanbili. Ja som v tom našiel mnoho sarkazmu. Zvlášť 1 epizóda (Voľby) bola zábavná a zároveň na zamyslenie. Odo mňa má Horna Dolná palec hore (zatiaľ). Herecké obsadenie vyhovujúce. Ešte Maštalír by tam pasoval. :-)
Dúfam, že budú naďalej poukazovať na hlúposti zhmotnené do vlastných životov, ktoré tu tento národ žije.

16.01.2015 | Rastislav Ertel

No neviem ako Vy,ale ja som sa teda nenasmial

23.01.2015 | Mokion

Nevadí. Protagonisti dostali zaplatené, diváci s nižšou mozgovou aktivitou sú spokojní a televízia mala ratingy. Takže všetko je ako má byť. Humoru, ktorý nie je iba o hulákaní, grimasách, posmeškoch a robenia zo seba ******, rozumie čoraz menej ľudí a aspoň sa to zrno od pliev oddelí prirodzenou cestou. Niekomu stačí iba borovička, ale ja si radšej vychutnám Jack Daniels...

05.03.2015 | kudlanka

Ja si nemôžem pomôcť, tento druh humoru nemám rada a ani rada mať nebudem, nikdy. Už nie je na čo sa pozerať. Nechápem, skade berú tie ratingy. Cucajú z prsta !

22.03.2015 | palmer

ide o zábavu, to plní, nová doba, nový humor, sú aj horšie veci...ale klasika, slovač sa vybíja tam, kde nemusí...kritiku treba použiť, tam, kde je treba...

22.04.2015 | Miloš Ondrejička

Všetci, čo tu píšete tie inteligentné hatlaniny ste asi tí najdokonalejší ľudia na svete, Vnímajte to všetko, čo vidíte v tomto seriáli s Vašim iteligentným duchom pozornejšie a nájdete tam iróniu na ľudské slabosti a ak nájdete niečo, čo Vás uráža a pohoršuje, tak si uvedomte, že sa pozeráte do zrkadla. Viac nadhľadu by neuškodilo. Prajem pekný deň.

27.06.2015 | Bohuš Levický

...skúste sa,kritici seriálu Horná Dolná,vžiť do kože človeka žijúceho v podobnej dedinke. Potom prídete na to,aké sú radosti aj strasti života dedinského... ako by asi vyzeral vysokointeligentný a umelecký humor v tomto prostredí? ...a koho by asi tak rozosmial? Pri všetkej úcte k našim umelcom-hercom,mne ich ,,humorné" rozprávanie o príhodách,trapasoch,či iných ,,veselých" historkách pri nakrúcaní,mnohokrát nepovie vôbec nič,ak nepoznám aj širšie súvislosti. Potom sa od diváka mylne očakáva,že sa bude na danom zabávať. Ak sa chcem zabaviť,alebo odreagovať,tak jednoduchým humorom a nie aby som ešte po pol hodine nevedel,čo tým všetkým chcel scenárista povedať... samozrejme,aj tak je to celé prešpikované stupídnymi reklamami a nekonečnými uputávkami na relácie,ktoré budú o cca dva týždne... a ste dokonale znechutení... takže vďaka aspoň za to,že tento seriál je...(v medzere medzi reklamami).

13.11.2019 | cimro

Kvalita serialu sa prispôsobí divákom.