Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

manipulujú novinári verejnosť vedome?

09.03.2014 | Ratataplán

prečo podľa neho v praxi dochádza k manipulácii ? Skriviť pravdu je lepšie, než klamať, tak znie základná poučka, pod ktorou novinári páchajú dennodenné manipulácie. V praxi sa používajú mnohé spôsoby, medzi najnevinnejšie patrí ovplyvňovanie obsahu pomocou zmeny poradia správ a ich rozmiestnenia.
Žasnem nad myšlienkovou chudobou novinárov,v TV a novinách, ktorých nezaujíma nič iné, len škandály a klebety vytrhnuté z kontextu. Konkrétne ma zarazili články o Kryme. Novinári škandalizujú bez toho, aby podrobnejšie preskúmali život a realitu. Je to omnoho horšie ako za komunistov.

 Pravidlá diskusie

10.03.2014 | jakoncesionar

Dá sa iba súhlasiť, , novinári už nemajú ani štipku cti a hrdosti, predávajú sa ako ..... A smutné je že verejnoprávna RTVS ktorú musia platiť všetci občania sa chová rovnako ako totálne sprostituované redakcie spravodajstva komerčných tv. Snaží sa rovnako ohlupovať diváka.

10.03.2014 | gejza77

a možno to má súvis s majiteľmi niektorých médií ... ak je majiteľ podvodník, tak podobný prístup vyžaduje aj od svojich podriadených ...