Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako daľej, regionálne rádia?

21.12.2009 | KFC

Stretávam sa s ľudmi,ktorý vravia že počet regionálnych či lokálných rádií u nás je nedostačujúci.Podľa niektorých by malo byť rádio v každom krajskom či väčšom meste a malo by informovať o dianií v danom meste poprípade regione.Každý by privitál svoje rádio v svojom meste takej Trnave či Martine,Nových Zámkoch,Zvolene a tak daľej.Lenže prečo zakladať rádia v iných mestách ,ked vidíme že tie súčasné lokálky (drvivá väčšina)doslova len prežívajú.Ked tak ľudia obhajujú potreby ako som spomínal každého väčšieho či krajského mesta mať lokálku,prečo ich potom v regionoch kde takúto možnosť majú nik nepočúva? Poprípade ak aj počúvaju,prečo sa to hanbia povedať v rôznych anketách,že počúvajú svoje lokálne rádio!

 Pravidlá diskusie

11.01.2010 | Janko 55

Myslím, že ideálne spojenie regionálneho a celoštátneho je Regina. Cez týždeň najmä regióny, v každom to, čo ľudí zaujíma a cez víkend najmä celoslovenský program. Regionálne rádio je myslím formát, ktorý by mal pokrývať verejnoprávny rozhlas. A robí to celkom dobre, samozrejme aj ja by som niektoré veci menil (dosť mi prekáža program na Regine v sobotu popoludní, keď toho regionálneho veľa nie je a všetko tam je len vata), ale nemôže byť všetko ideálne. Pokiaľ ide o súkromné regionálne stanice, väčšina z nich funguje ako "výplň" teda "backround music" - hučiace rádio dakde v kúte obchodu, ktoré nikto nepočúva. Podobne funguje aj tá stupidita menom expres.

21.06.2010 | werca

Lokálne rádia sú podľa mňa fajn. A niektoré sú aj zaujímavšie. Mám pocit, že lokálne rádia sú dobré keď chcete vypnúť. A nepočúvať dookola tú istú piseň aj 10x za 1 deň, čo je fekt dosť. Ak si pustíte jedno s najpočúvanejších rádii a budete ho počúvať celý deň určite mi dáte za pravdu. Určite by to chcelo zmenu. A tým sú lokálne rádia lepšie púštajú piesne ktoré ste už dávnejšie nepočuli a niekedy tam rozoberajú témy, ktoré fakt stoja za to.