Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hudobná Gorilla - Repčík...??

26.02.2012 | Ratataplán

Šéf Slovenského ochranného zväzu autorského Vladimír Repčík odmietá, aby znelo v rádiach tridsať percent slovenskej hudby. Koho záujmy chráni a koho zastupuje..?
Je to v poriadku a normálne.? Pravidlá diskusie

26.02.2012 | ronn

Brano, poviem ti to tak. Vondráčková má vlastné internetové rádio, volá sa Vodopád, a tam hrajú iba jej pesničky. Ak chceš, aby ťa hrali viac, nasleduj ju.

26.02.2012 | KorkyOne

Rádia hrajú to čo chcú poslucháči. Ak by to zákon prikázal a znížila by sa tým ich počúvanosť a tým aj zisky z reklám tak takmer iste by SR skončila na medzinárodných arbitrážach.

26.02.2012 | Tritonas

Nech si robia čo chcú !!!! naše rádia sú všetky takmer rovnaké a hrajú to isté !!!! líši sa len Viva !!! a ani jedno z nich až na FM_radio nepodporujú slovenskú hudbu, iba priživujú roky starých a opočúvaných interpretov. mrzí ma to veľmi že je to tak.

27.08.2012 | cinematic

neviem, ja v rádiu stále počujem iba Smatanovú a Kúlyho...

26.02.2012 | lubomirKo

Tiež ma mrzí , že nehrajú niektorých interpretov a ich hudbu, no pravdou je, že vačšina mi je ukradnutá. Riešiť to nejakým SNSáckym zákonom je však blbosť. Ak budu produkovať hudbu, ktorá sa páči bežnému komerčnému poslucháčovi,tak ich hrať budú. Lenže tí naši speváci sa hrajú na neviem akých umelcov a oni nebudu spievať toto, oni nebudú spievať tuctuc aj keď to je teraz ion a podobne, Tak nech sa nedivia. Sú však aj výnimky. Príkladom je taký "Peter Bič projekt" a ich nová pesnička "Hey now" , po prvom vypoičutí so bol presvedčený, že ide o zahraničnú produkciu, no ostal som milo prekvapený. Je veľmi dobrá, no hrá ju len Europa2 pokiaľ viem, bohužiaľ...

26.02.2012 | KorkyOne

A bohužiaľ potom sa do éteru dostanú iba tzv. iné veci ako je Mad Skil alebo ako sa volá, Rytmus a podobne, ktorý viac menej šokujú.

A dalšo kategoriou slovenských spevákov, ktorí sa v našom étery hrávajú sú tzv. kamaráti jednotlivých rádii, ktorí do nich pravidelne chodia odpremierovať svoje hity a podobne.

26.02.2012 | lubomirKo

Ale šak ten Madskill s Rytmusom bol fajn-Technotronic flow, moderné, tanečná elektronika. Nemusí byť u nás len gitara do ruky a stojime pri mikrofone jak sviečky :D

27.03.2012 | cinematic

je mi ukradnuté koľko percent slovenskej hudby hrajú, ale otravuje ma, že všetci hrajú to isté. Aj tú slovenskú produkciu akoby tvorili iba Kuly, Smatanová a 1-2 ďalší. Ráno keď vstanem, tak mám pocit, že tých pár "hraných" slovenských kapiel na mňa vyskočí ešte aj zo zrkadla. Naozaj musia vo všetkých rádiách určovať to, čo pôjde na playlisty (prípadne do dotazníka) stále tí istí neinvenční redaktori? Ešte že existuje internetové rádio.

25.05.2013 | pacmaga

V mnohých rozvinutých malých demokraciách, kde štátu záleží na vlastnej kultúre, aj hudbe ( myslím tým vážnu hudbu,ale väčšinou aj džez a populárnu), je zákonom stanovené percento povinnej hranosti domácej tvorby vo verejnoprávnych médiách, hlavne v rádiách - už aj tu v susednom Rakúsku, ale ukážkové sú hlavne severské krajiny, Švédsko, Nórsko, Dánsko(tam je to až 30 percent), Holandsko...Ale nrp. aj také Slovinsko, úplne porovnateľné s nami, je neporovnateľné čo sa týka vynakladania prostriedkov na vlastnú kultúru.Verenoprávne médiá sa nemajú čo riadiť len záujmom či nezáujmom divákov/poslucháčov, ale aj záujmami vlastnej kultúry.Sme malá krajina - a tým viac to platí, lebo sme tu žili 40 rokov odrezaní od sveta a teraz nemôžme konkurovať "veľkému svetu" hudby.

25.05.2013 | pacmaga

A pánovi Repčíkovi odkazujem, že v už spomínaných kultúrnych krajinách sa hocikto neopováži na také "zásadové" tvrdenia, ale dá si na to vypracovať seriózny sociologický výskum od povolanej akademickej inštitúcie! Dokonca v SOZA by to mala byť povinnosť. Mimochodom, máme jeden taký aj u nás, len treba trocha myslieť - aj keď u nás platí známa premisa nemrteľného Jana Wericha:"Nemyslet, to je nejlíp placený"!!!