Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Jednotke v sobotu štartuje kvíz Taxík

19.01.2012 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Verejnoprávna televízia si od externej firmy Smartin objednala 40 dielov za 413 990 eur bez DPH. Vo vnútri video a fotografie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

taxik_logo_rtvs

Zdroj: RTVS

Slovenská televízia v sobotu spúšťa ďalšiu z avizovaných noviniek pre jarnú časť televíznej sezóny. O 18:00 sa do vysielania Jednotky dostane prvé vydanie zábavno-súťažnej šou Taxík. V slote jej budú konkurovať záver filmu a reprízová zábavná šou Partička na Markíze a taktiež reprízová reality šou Geissenovci - Ťažký život milionárov na Joj. Stanica Doma v rovnakom čase vysiela romantické filmy a Plus seriál 30 prípadov majora Zemana.

Verejnoprávna televízia nový formát podporuje v rámci self-proma. "Aké by to bolo zviezť sa taxíkom a vystúpiť o pár stoviek bohatší? Vyskúšajte si to. Stačí pár správnych odpovedí v novej vedomostnej súťaži Taxík," láka divákov v upútavke.

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.


Dôležité upozornenie: po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Taxík je slovenskou adaptáciou formátu Cash Cab, ktorá vzniká na základe licencie od produkčnej a distribučnej spoločnosti All3media International. Reláciu pre STV vyrába produkčná spoločnosť Smartin producenta Martina Šimuniča. Moderátorom a taxikárom v jednej osobe bude herec a moderátor Peter Kočiš.

taxik_peter_kocis_stv

"Ide o mimoriadne úspešný formát, ktorý zabral v každej krajine, kde bol lokalizovaný," tvrdí televízia v tlačovej správe. „Naším zámerom je prinášať programy s pridanou hodnotou. To sú také, pri ktorých sa diváci nielen zabavia, ale okrem toho sa aj aspoň v niečom poučia a program im ponúkne návod zorientovať sa v spleti často protichodných informácií,“ dodal programový riaditeľ STV Andrej Miklánek.    

Formát je známy aj z obrazovky Českej televízie, ktorá ho na prvom programe vysiela už od od 5. januára 2008. Doposiaľ išlo taktiež o týždenník, od začiatku roka ho však nasadila na každý pracovný podvečer pred hlavnú spravodajskú reláciu Události. Pri moderovaní sa striedajú herci Aleš Háma a Tomáš Matonoha.

V relácii Taxík nastúpia nič netušiaci ľudia do zdanlivo obyčajného taxíka a až po nástupe zistia, že sú v televíznom programe. Pri jazde majú možnosť odpovedať na otázky vodiča moderátora a pritom hrať o peniaze. Ak sú úspešní, na záver cesty dostanú svoju výhru. Ak odpovedajú viackrát zle, sú z taxíka vysadení, a to kdekoľvek. Hráči majú k dispozícii aj niekoľko "žolíkov" - môžu osloviť náhodného chodca alebo známeho prostredníctvom mobilu.

RTVS si zazmluvnila 40 dielov Taxíka, za ktoré firme Smartin zaplatí 413 990 eur a za poskytnutie licencie vrátane práv, konzultačných a cestovných poplatkov poskytovateľa licencie v zmysle licenčnej zmluvy 60-tisíc eur. Cena za jeden diel relácie je 11 581 eur, vstupné náklady na výrobu grafiky, hudbu, logo, úpravy vozidiel a vývoj projektu činia po dohode oboch zmluvných strán ďalších 10 750 eur. Všetky uvedené sumy sú bez DPH.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1
Mediálne.sk sleduje televízie cez freeSAT