Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Televízia Lux oslavuje druhé narodeniny

03.05.2010 | TV Lux

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Televízia LUX si 4. mája 2010 pripomína druhé  výročie svojho vysielania. Počas dvoch rokov existencie ponúkla svojím divákom vyše 800 prenosov z Vatikánu a ciest Svätého Otca, viac ako tisíc premiér publicistických relácií, stovky dokumentárnych filmov, spravodajstvo zo života Cirkvi vo svete a na Slovensku a v neposlednom rade vyše 300 premiér hudobných relácií a relácií pre deti a mládež.

Počas svojho dvojročného fungovania sa Televízia LUX stala akousi „mozaikou“ duchovného života svojich divákov, sympatizantov a podporovateľov, predovšetkým vďaka Klubu priateľov, ktorý je veľkou oporou a podporou televízie. 

Televízia LUX v súčasnosti pokrýva viac ako 930 tisíc domácností a ponúka tak možnosť pozrieť si hodnotné programy a prenosy zhruba 3 miliónom divákov. Služba televízie spočíva predovšetkým v šírení evanjelia a hodnôt všetkým vekovým kategóriám a ľuďom bez ohľadu na ich vierovyznanie, televízia chce byť „svetlom“ a „alternatívou“ pre všetkých. TV LUX sa realizuje aj pri napomáhaní starým a chorým, ktorí nemajú možnosť „aktívneho života“, sprostredkovaním mnohých prenosov slávenia svätých omší, modlitieb ruženca, prednášok a katechéz.  

Vo významný  deň televízie, 4. mája 2010 o 20.15 hod., pripravila TV LUX pre svojich divákov celovečerný animovaný film o Jánovi Pavlovi II s názvom Karol.

Pri príležitosti narodenín sa chce TV LUX priblížiť aj svojim divákom prostredníctvom pobočiek v regiónoch Slovenska. Pobočky v Prešove a Banskej Bystrici pripravili pre divákov a návštevníkov televízie Deň otvorených dverí (DOD). V Prešove sa tak udeje v utorok, 4. mája a v Banskej Bystrici v sobotu, 15. mája.

Deň otvorených dverí v prešovskom štúdiu Televízie LUX začne dopoludnia exkurziou pre základné a stredné školy, popoludní po 13.00 hod. budú dvere otvorené pre verejnosť. Počas celého dňa sa niekoľkokrát pobočka v Prešove prihlási s priamymi vstupmi do vysielania, do ktorých sa aktívne zapoja aj návštevníci DOD. O 17.00 hod. sa z Prešova naživo odvysiela relácia Doma je doma, ktorej aktívnymi spolutvorcami budú taktiež návštevníci DOD. Počas nej pracovníci pobočky odhalia zákulisie výroby v prešovskom štúdiu. V Banskej Bystrici si budú môcť návštevníci pobočky televízie pozrieť priestory v čase od 14.00 – 16.00 hod.  

Počas týždňa budú  kolportéri a dobrovoľníci TV LUX na námestiach slovenských miest rozdávať propagačné materiály s informáciami o druhom výročí.

Peter Novák
TV LUX

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Súvisiace články

Najlepší ženský tenis ďalšie tri roky na Digi Sport

Najlepší ženský tenis ďalšie tri roky na Digi Sport

Diváci, ktorí si už zvykli sledovať najprestížnejšie turnaje WTA na obrazovkách Digi Sport, si budú môcť vychutnávať súboje najlepších tenistiek sveta aj naďalej

Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach pokračuje

Pluska bude od soboty vysielať výber dokumentov z Ekotopfilm festivalu 2016

Ericsson zabezpečí videoprenos z olympiády v Riu

AXN bude na freeSATe mesiac zdarma

Diskusia (0 reakcií)

Mediálne.sk sleduje televízie cez freeSAT