Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Vančo končí v Europe 2, nástupca prichádza z Rádia Anténa Rock

23.09.2016 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Dušan Vančo odchádza z rádia Europa 2, kde pôsobí od marca 2015. Pôvodne riadil marketing, od začiatku tohto roka aj program. Vo funkcii ho nahradí Andrej Kratochvíl, ktorý dosiaľ manažoval program Rádia Anténa Rock. Obe stanice sú v skupine Radio Services.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

D. Vančo bude v Europe 2 do konca septembra, podľa tlačovej správy odchádza z vlastného rozhodnutia.

„Bolo skvelé byť súčasťou mladého inšpiratívneho tímu, ktorý robí rádio s energiou a chuťou. Momentálne sa však chcem viac venovať svojej rodine a aktivitám v domovskom meste Trnava. Skupina Lagardère pre mňa zostáva veľkou profesionálnou skúsenosťou,“ povedal na margo svojho odchodu.

V Europe 2 mal D. Vančo svojho času hlavnú manažérsku funkciu a zodpovedal sa niekdajšej riaditeľke Jitke Fürst, ktorá šéfovala aj českej sestre Evropa 2. Medzičasom však prišlo k reorganizácii riadenia, slovenská stanica má od apríla 2016 samostatnú riaditeľku Tatianu Ďuricovú. Tá v lete angažovala aj novú šéfku pre marketing a online Evu Kinzelovú.

D. Vančo v minulosti pracoval pre verejnoprávny Slovenský rozhlas, bol dramaturgom a neskôr šéfom Rádia_FM. V Europe 2 ho nahradí spomínaný A. Kratochvíl, ktorý riadil program Antény Rock od roku 2015.

„Prichádzam do rádia, ktoré je dobre rozbehnuté, je tu tím ľudí, ktorí ťahajú za jeden povraz a to je skvelé. Teším sa, že sa spolu budeme snažiť našu pozíciu ešte vylepšiť. Priestor na trhu na to je. Nebude to ľahké, ale od toho sú výzvy, ktoré chcem spolu s kolegami zdolať,“ povedal.

A. Kratochvíl sa funkcie ujme až od 24. októbra, v prechodnom období je poverený riadením programu Peter Földváry.

Aktualizované 13:15: Kratochvílovou nástupkyňou v Anténe Rock bude Andrea Diková, ktorá sa do Radio Services vracia po materskej dovolenke.  

„Ďakujem Dušanovi za jeho prínos k značke Europa 2, či už z profesionálneho alebo ľudského hľadiska a prajem mu veľa úspechov v nových výzvach, ktoré na neho čakajú. Zároveň sa teším na Andreja a verím, že prinesie do Europy 2 čerstvý pohľad na program a že s jeho pomocou sa bude pozícia našej značky na trhu posilňovať,“ uviedla na margo zmeny T. Ďuricová.

Europa 2 je dlhodobou päťkou rozhlasového trhu, štvorkou medzi komerčnými stanicami. Podľa prieskumu agentúry Median mala v 1. a 2. vlne tohto roka počúvanosť 7,3 percenta, oproti predošlým spojeným vlnám nezmenenú. Denne počúva stanicu 327-tisíc poslucháčov.

Europa 2 aj Rádio Anténa Rock sú súčasťou skupiny Radio Services, ktorú dopĺňajú Jemné a Rádio Vlna. V rámci spojenia sa spoločne realizuje predaj inzertného priestoru a ďalšie obchodné aktivity. Všetky stanice sídlia v Bratislave na Seberíniho ulici.

Radio Services je súčasťou skupiny Joj Media House, ktorej patrí na Slovensku a TV Joj a líder na trhu vonkajšej reklamy Akzent Bigboard.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Europa 2, Rádio Anténa Rock, Radio Services

Diskusia (0 reakcií)

Mediálne.sk sleduje televízie cez freeSAT